Az árfolyam múltbeli alakulását grafikonok ábrázolják. Bár ezen grafikonokat nemcsak a technikai elemzők használják, mégis a technikai elemzéshez szokás sorolni őket.Lehetőséget nyújt, hogy tájékozódjunk az árfolyam mozgásáról, ezáltal kialakíthatjuk a saját stratégiánkat.

A leggyakrabban használt grafikon típusok:
  1. az egyszerű vonal grafikon (line chart),
  2. vonal grafikon legmagasabb és legalacsonyabb értékkel (line chart with high and low),
  3. bar grafikon (bar chart),és a 
  4. gyertya grafikon (candle stick chart).

Az egyszerű vonalgrafikon:
 

vonal grafikon

A vonal grafikon pontok sorozatának a horizontális összekötéséből áll össze. Egy napi grafikon esetén a nap végi záróár a következő napi árfolyamhoz kapcsolódik és így tovább, amíg össze nem áll a vonal grafikon.Ez egy elég egyszerű grafikon fajta és elég jó tájékozódási pontként szolgál, hogy egy adott deviza hogyan szokott mozogni. Habár csak arról árulkodik, hogy mi történt egy adott pillanatban (pl.: mi volt a záróár minden nap), azt nem tudjuk leolvasni, hogy mi történt az adott időintervallumon belül. Ezek az árfolyamok vagy árszintek  általában egy adott periódus átlagai.

A vonal grafikon legmagasabb és legalacsonyabb értékkel:


Vonal grafikon HL

Ugyanaz mint az egyszerű vonalgrafikon, annyi különbséggel, hogy mutatja az adott periódus legmagasabb illetve legalacsonyabb árszintjét is.

A bar grafikon:




A forex esetén egy bar grafikon a bar-oknak a sorozatából áll össze. Egy-egy ilyen bar a nyitó árat, záró árat, továbbá az adott időintervallumon belül elért maximum és minimum árat mutatja meg nekünk. A bar teteje az a legmagasabb pont, amit az árfolyam elért az adott időintervallumon belül, az alja pedig a legalacsonyabb ilyen pont. A bal oldali vonalka azt a pontot mutatja, ahol a bar nyitott, míg a jobb oldali azt, ahol az árfolyam zárt.



A gyertya grafikon:



Mivel ez grafikon forma japánból származik, japán gyertyáknak is szokták hívni őket. Ez a fajta grafikon hasonlít a bar grafikonhoz, de sokkal barátságosabb formában.
A gyertyáknak van testük , nem úgy mint a bar-oknak. Ahol a bar-on elhelyezkedik a nyitó és záró vonalka, ott található a gyertya teste. A gyertya színe sokkal könnyebben átláthatóvá teszi, hogy hol nyitott az árfolyam és hol zárt be, továbbá, hogy az adott időintervallumon belül csökkent vagy emelkedett az árfolyam.